MEIE ETTEVÕTTE LUGU

Nores Plastic OÜ alustas selge visiooniga - aidata ehitada tuleviku ringmajandust, kus kvaliteetne tooraine on loodud ringlema tootmistsüklis biosfääri sattumata. See on kontrastiks lineaarsele majandusele, kus kasutatakse "võta, tee, kõrvalda" tootmismudelit.

Lühike ajalugu

Meie ettevõte asutati aastal 2000 Tallinnas ning tegeleb taaskasutatud plastikute kauplemisega - meie materjalid pärinevad peamiselt Balti riikidest, Skandinaaviast ja teistest Euroopa riikidest ning me ekspordime klientidele Euroopas ja Aasias.

Kiire kasvuga algusaastate järel on Nores Plastic OÜ jõudnud tänaseks üle
15.000t müügimahu ja ca. 5 miljoni euro suuruse käibeni.

Meie tarnijateks on jäätmeid ümber töötavad või plastikuid tootvad ettevõtted. Võtame enda vastutada nende ettevõtete jäätmete professionaalse müügi ja haldame rahvusvahelise kaubandusega seotud äririske. Tänu sellele saame oma klientidele pakkuda laia valikut toormaterjale, kiiret reageerimisaega ja usaldusväärset tarnet.

Meeskond ja asukoht

Inimesed on iga ettevõtte suurim vara ja me oleme uhked, et meie meeskond koosneb 4 rahvusest kolleegist, kes räägivad 7 erinevat keelt ning mõistavad meie rahvusvaheliste partnerite soove.

Meie kontor asub Tallinna südames Kadriorus, renoveeritud vanas puitmajas, kust juurdepääs kohtumistele on lihtne ning kus atmosfäär tagab rahvusvahelisest kaubandusest tulenevale stressile tasakaalustavat harmooniat. 

Minevik

Ajavahemikul 2000 - 2018 on meie ettevõte keskendunud peamiselt taaskasutatud plastide eksportimisele Euroopast Aasiasse. Sadade ettevõtete usaldusväärse partnerina suunasime ümbertöötlemisse üle 200 000 tonni plastijäätmeid. Omasime ka Hiina Rahvavabariigi Kvaliteedi Järelevalveasutuse (AQSIQ) litsentsi "Imporditud jäätmematerjali välistarnija registreering", mis oli märk välismaiste klientide usaldusest meie kui koostööpartneri vastu. 

Eksponentidena osalesime regulaarselt erinevatel taaskasutatud plastiku valdkonna messidel Hiinas. (ChinaReplas, Chinascrap,  CBI-CIRR ja Worldscrap Market) ning rajasime palju pikaajalisi partnerlussuhteid ja isegi sõprussidemeid erinevatest riikiidest ja kultuuridest tarnijate ning klientidega.

Alates 2017 aastast on Aasia piirkond karmistanud reegleid ja järk järgult kehtestanud üha enam piiranguid või isegi keelde imporditud pallideks pressitud või purustatud plastijääkidele. Kuna selle tulemusena aksepteerib Hiina, suurima turuna, ainult ümbertöödeldud plasti, oleme meie aktiivselt püüdnud arendada uusi partnerlussuhteid Kesk- ja Ida-Euroopa taaskasutusettevõtetega. Tänaseks jaguneb meie vahendustegevus ühtlaselt nii Aasias kui ka Euroopas tegutsevate ostjate vahel.


Tulevik

Meie meeskond püüdleb pidevalt täiuslikkuse poole, et püsida tänapäeva kiirelt muutuva ärikeskkonnaga ühel kursil. 2020 aasta kevadel kehtestati Euroopa Liidus uus ringmajanduse tegevuskava, mis lihtsustab jäätmete korduvkasutust ja ringlusessevõttu Euroopa Liidu piires. 

See tähendab, et Euroopas ja isegi päritoluriigis võetakse üha enam ringlusesse vaid kohalike plastijäätmeid, vähendades sellega tunduvalt impordi osatähtsust. Sellele vaatamata näeme me endal olulist rolli rahvusvahelises ümbertöötlevas tööstuses just nendel põhjustel: 

  • Osasid plastjäätmete tüüpi saab ringlusse võtta suhteliselt lihtsa tehnoloogia abil (nt LDPE kilejäägid), kuid teatud plastjäätmete ringlusse võtmine on keerukam ja eeldab suuremaid investeeringuid (nt elektroonikajäägid plastikust, inseneritehnika plastid jne). See tähendab, et mitte kõikidel riikidel või piirkondadel ei ole võimalusi oma jäätmeid töödelda ja osa neist tuleks alati ringlussevõtuks eksportida. 
  • Samuti erineb piirkonniti nõudlus ümbertöödeldud plasti järele. Kogenud kaupleja võib aidata ringlussevõtjal leida sobivaid tootjaid, kes on valmis oma väljundmaterjali importima.  

Lisaks eelpool mainitule näeb Euroopa Liit ette ka ühekordselt kasutatavate plastide vähendamist ja nende asendamist biolagunevate materjalidega. Nores Plastic OÜ eesmärk on sellest revolutsioonist osa saada. Õige pea saame me oma klientidele pakkuda laia valikut bioplastilisi tooraineid. 

Sõltumata sellest, mida meie tulevik toob, me ei tee kunagi järeleandmisi usaldusväärse ja lojaalse koostöö osas - see on olnud meie edu võti viimased 20 aastat ning me usume, et usalduslikul partnerlusel on alati helge tulevik.

Lugupidamisega,

Robert Domak
Tegevjuht


Liikmelisus

Nores Plastic OÜ on pikaajaline liige Rahvusvahelises Kaubanduskojas Eestis (aastast 2003) ja Eesti Kaubandus-Tööstuskojas (aastast 2008).