SOTSIAALNE VASTUTUS

Me usume, et iga ettevõte peaks ühiskonda midagi tagasi andma. Nores Plastic OÜ tegutseb kogu maailmas, tunneme, et oleks õiglane, kui meie heateod ei oleks riigipiiridega piiratud. Aastate jooksul oleme erinevate kanalite kaudu toetanud mitmeid ühiskondlikke projekte. 

Annetused

"Heategevusele annetamine on ideaalne võimalus teha midagi maailma muutmiseks. Kellegi elu muutmisega jätad endast maha pärandi. Nii annad mõista, et sinu elu oli midagi väärt, sest sa panustasid ühiskonda."

Lastefond 

Nores Plastic OÜ on pühendunud sellele, et anda oma panus laste ravitingimuste parandamisele Eestis. Aastast 2004 oleme toetanud pidevalt Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi. Meie positiivne eeskuju ei ole jäänud märkamatuks ka meie välispartneritele - 2006. ja 2012. aastal sai Lastefond olulise annetuse ka meie Hiina klientidelt.

2016. aastal aidati meie toetusega kolme noort inimest, kellel on väga haruldane geneetiline haigus nimega oligodontia. Seda haigust põhjustav geeniviga tähendab, et pärast piimahammaste väljalangemist ei teki lapsel suurem osa püsihambaid. Ainus ravi sellele haigusele on hambaimplantaadid ning koos paari teise ettevõttega katsime osa nende ravikuludest.

2017. aastal toetasime sügava puudega väikese Hanna-Liisa (sündinud 2008. aastal) igapäevast füsioteraapiat ja rehabilitatsiooni. Hanna-Liisa sündis seljaajusonga ja vesipeaga ning tal diagnoositi Arnold-Chiari sündroom. See on väga haruldane geeniviga, mille tõttu teatud osa inimese ajust ei arene.

2018. aastal osalesime Lastefondi programmis toetada erinevad arendavad teraapiad. Arendavate teraapiate eesmärk on erinevate haiguse tõttu häirunud funktsioonide parandamine, laste arengu toetamine ning lähtuvalt lapse erivajadusest igapäevatoimingutes toimetuleku edendamine. Teraapiaid vajavate laste profiil on äärmiselt erinev - käitumishäirest sügava liikumispuudeni. 

www.lastefond.ee

RAHVUSVAHELINE PUNANE RIST

Rahvusvaheline Punane Rist on sõltumatu, neutraalne organisatsioon, mis tagab humanitaarkaitse ja - abi relvakonfliktide ja muude vägivaldsete olukordade ohvritele. Organisatsioon reageerib hädaolukordades ning propageerib rahvusvahelist humanitaarseadust ning selle rakendamist kohalikul tasandil.  

2008. aastal annetasime Hiinas Sichuanis toimunud maavärina ohvrite annetuseks.

2008. aastal raputas Hiinat ja kogu maailma hirmus maavärin. Kuna meie ettevõtte edu on taganud pikaajaline äritegevus Hiinaga tundsime, et peame oma Hiina sõpru raskel ajal aitama. Nores Plastic saatis oma annetuse maavärina ohvritele Eesti Punase Risti kaudu. 

2010. aastal toetasime Ungari mürgise muda katastroofi ohvreid 

2010. aasta oktoobris toimus Ungari väikelinnas Devecseris enneolematu keskkonnakatastroof. Ühest tehasest voolas välja toksiline alumiiniumoksiidi sisaldav muda, mis ujutas üle 40 ruutkilomeetrise ala. Muda oli kergelt radioaktiivne ning sisaldas raskemetalle ja hävitas mitu küla. Katastroofi tagajärgedega tegelemine võib võtta mitu aastat ja ka siis ei pruugi elu selles piirkonnas enam täielikult taastuda. Eesti Punase Risti Abiga toetas Nores Plastic OÜ Ungari Punast Risti kaudu katastroofi tõttu kannatada saanud piirkonna elanikke.

Toetame haridust

"Haridusega loome ühiskonnas soovitud muutust, arendame uusi põlvkondi tublisid inimesi ja anname seega oma panuse heade inimeste arendamisele. Haridus aitab ka suurendada teadlikkust majanduskasvust, keskkonnaprobleemidest ja jätkusuutlikkusest."

AIESEC

AIESEC on rahvusvaheline valitsusväline mittetulunduslik organisatsioon, mis annab noortele võimaluse arendada oma liidrioskusi, töötada kultuuriülestel rahvusvahelistel praktikakohtadel ning olla vabatahtlik vahetusprogrammides kogu maailmas, mille fookuses on noorte julgustamine andmaks positiivset panust ühiskonda. AIESECi võrgustikku kuulub umbes 70 000 liiget 126 riigis. See on suurim noorte poolt juhitud organisatsioon maailmas.

2015. ja 2013. aastal toetasime AIESECi rahvusvahelist projekti "Youthpreneur", mille raames viisid vabatahtlikud üliõpilased Eesti keskkoolides läbi interaktiivseid töötubasid.

2011. aastal toetasime AIESECi programmi "Be Successful", mille eesmärgiks oli propageerida ettevõtlikkust keskkooliõpilaste seas.

    Youth For Understanding Eesti

YFU on rahvusvaheline õpilasvahetuse organisatsioon. Enam kui 50 sõltumatust kohalikust organisatsioonist koosneva võrgustiku eesmärgiks on aidata kaasa kultuuriülesele õppele.  

2011 - Toetasime Merle Luuki osalemist õpilasvahetuse programmis, et ta saaks õppida aasta aega Austrias. Vahetuse organiseeris YFU Eesti.

Toetame kunsti

"Meie arvates on väga oluline toetada kunstnikke, kes erinevalt ärimaailmast ei aja taga kasumit vaid inspiratsiooni. Nad tuletavad meile meelde, et taevas on piiriks nii kunstis, elus kui ka äris."

2011. aastal toetasime Eesti kinotudengi Kris Haameri filmiprojekti, mille raames uuriti Sao Tome & Principe saare noorte kunstnike jõupingutusi.


2003. aastal andsime oma panuse Eesti kunstniku Ly Lestbergi ja tema Eesti Kunstiakadeemia graafikaosakonna tudengite näitusesse Viinistu Kunstimuuseumis.    

Ly Lestberg "Elysion" (2003)